Помічник машиніста тепловоза,

помічник машиніста електровоза

Забезпечує безпечний рух усіх видів сучасних локомотивів і потягів при залізничних перевезеннях пасажирів і вантажів. Виконує доручення машиніста по догляду за локомотивом і його технічному обслуговуванню, контролює роботу пристроїв безпеки і радіозв'язку. При виявленні несправностей локомотива приймає необхідні заходи до якнайшвидшого  їх  усунення.

 

                                                              Провідник пасажирського вагона

Професія провідника пасажирського вагона асоціюється з постійними подорожами і новими враженнями, ніби вона овіяна ореолом романтики.

Ця професія  складна, багатогранна, потребує не лише базових навичок, але й терпіння, вміння знаходити компроміси, адже провідник у дорозі - і офіціант, і прибиральник, і психолог, і дипломат, і наставник, і помічник.

 Провідник повинен  забезпечувати високу культуру обслуговування пасажирів на шляху прямування поїзда та їх особисту безпеку;  утримувати внутрішнє обладнання вагона та інвентар у справному стані; забезпечувати безпечну посадку і висадку пасажирів;  розміщувати пасажирів у вагоні згідно з їхніми проїзними документами.

                                             Штукатур, маляр, лицювальник-плиточник

Штукатур – це перший фахівець, від якості роботи якого залежить естетичний вигляд будинку.

Маляр  – це фахівець будівельного профілю, від уміння, професійних навичок та естетичного смаку якого залежить остаточний вигляд приміщення чи будинку. Хто, як не маляр, виконує роботи з фарбування, обклеювання, художньої обробки, ремонту поверхонь?

Лицювальник-плиточник виконує  оздоблювальні  роботи  у будівництві  з метою підвищення довговічності конструкцій, надання їм естетичного вигляду.

                                                                   Слюсар-електромонтажник

З кожним роком слюсарі-електромонтажники  стають все більш затребуваними в сучасному суспільстві. У сучасних умовах висококваліфіковані спеціалісти пропонують населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів здебільш побутового характеру: встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.

\

 

                              Продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів                 

  Сучасний працівник торгівлі – це ініціативна, самостійна в прийнятті рішень особистість, яка відзначається оперативністю, творчим підходом до вирішення всіх питань, пов’язаних із продажем товару та збільшенням  товарообігу. Отримавши диплом кваліфікованого робітника,  випускники училища працюють у магазинах та супермаркетах не тільки Сумської  області, але й за її межами.

 

               Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва категорії “А1”, “А2”, “В1”, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів категорії «С»

          Для проведення професійно-практичної підготовки учнів є  автотрактородром, навчальний полігон, виробничі майстерні. Для проходження виробничого навчання маємо земельні угіддя площею 308 га, сільськогосподарську техніку для її обробітку; 5 одиниць автотранспорту, 10 одиниць тракторів, 3 зернових комбайни та 19 одиниць іншої сільськогосподарської техніки (культиватори, плуги, сівалки, борони, лущильники тощо).

 

 

                                                             Кухар

Україна славиться своєю національною кухнею, яка створювалася протягом сторіч, багата на традиції, вирізняється розмаїттям страв та їх високими смаковими і поживними властивостями. Для освоєння цієї професії в училищі створені всі умови: спеціалізований кабінет, оснащений необхідним обладнанням, кухня-лабораторія з дегустаційною залою.