21 жовтня 2021 року в ДНЗ «Білопільське ВПУ» відбулося спільне засідання методичних та циклової  комісій викладачів та майстрів виробничого навчання «Спадкоємність у навчанні учнів І курсу. Адаптація першокурсників: проблеми та знахідки». Засідання розпочала заступник директора з НР Глуходід О.М., наголосивши, що адаптацію першокурсників розглядають як сукупність трьох аспектів, що відображають основні напрямки діяльності учнів, а саме адаптація до групи,  адаптація до умов навчальної діяльності, адаптація до майбутньої професії.

Практичний психолог Кукса О.М. повідомила, що   згідно  з річним планом роботи практичного психолога та з метою виявлення певних проблем, які виникають в процесі пристосування учнів І курсу до умов навчання, у жовтні 2021 року вивчався рівень адаптації першокурсників у новому середовищі, метою якого було виявлення як позитивних так і негативних компонентів адаптаційного періоду. Викладачам було надано рекомендації щодо роботи з учнями, в яких виявлено високий рівень тривожності, завищену самооцінку.

З метою визначення рівня адаптованості учнів груп І курсу  до умов навчання і виховання в закладі соціальним педагогом Наливайко О.Г., була проведена «Анкета першокурсника». Альона Геннадіївна зазначила, що  за результатами анкетування можна зробити висновок, що більшість учнів І курсу успішно адаптувалися до умов училища та колективу групи.

З метою вивчення читацької активності учнів – користувачів училищною  бібліотекою   Куксою Т.О. було проведено дослідження  «Аналіз  читацьких інтересів здобувачів освіти». Виявлені результати досліджень дають змогу говорити, що бібліотека залишається центром  інформування користувачів освітнього закладу.  Тетяна Олександрівна зазначила, що допомогти учням - читачам,  накопичувати, зберігати та передавати знання – головні завдання нашої бібліотеки.

Кожен майстер виробничого навчання та класний керівник ознайомив педагогічний колектив з навчальними досягненнями учнів за курс базової загальної середньої освіти.

Завідуюча здоровпунктом Кутова О.А. детально зупинилася на  аналізі медичних довідок учнів та стані їх  здоров'я.

Закінчила засідання  заступник з навчально-виховної роботи Сіренко О.С., зазначивши: «Яким буде цей учень? Чи зможе він увійти до великого колективу учнів училища? Чи спроможний він буде оволодіти тією професією, яку обрав? Це залежить від педагогічного колективу нашого училища».

 

 

Методист

Ірина МАЛИК