Так назвали відкритий урок із зарубіжної літератури, який відбувся 8 лютого, учні групи №21. Цьому сприяла тема «Й. Ягелло – польська письменниця, авторка творів для дітей та молоді. «Кава з кардамоном»: синтез підліткової повісті (стосунки в родині, перше кохання) та детективу (розгадування сімейної таємниці)». Метою уроку було формувати в учнів навички аналізу тексту, вміння характеризувати героїв твору, виокремлювати індивідуальні особливості стилю автора; розвивати аналітичне мислення, аналізувати причинно-наслідкові зв’язки вчинків героїв; виховувати бажання наслідувати шляхетні риси представлених образів.

Під час вивчення теми здобувачі освіти ознайомилися з життям і творчістю Йоанни Ягелло, а також дослідили сюжет повісті «Кава з кардамоном». Цікавість проявилася з першої хвилини, адже текст представлений ДЛЯ підлітків і ПРО підлітків. Відповідно до тематики уроку та мотивації навчання кожен учень смакував ароматну каву.

На початку уроку заслухали результати випереджувального завдання і прослухали інтерв’ю письменниці «Розмови на карантині» англійською мовою, після чого склали її словесний портрет. Виконували літературний диктант «Чи уважний ти читач?», інтерактивні вправи в додатку LearningApps, працювали з хмарами слів. Яскравим аспектом уроку була тематична наочність, яку викладач Кукса Т.О. використала для постановки запитань. Підсумком вивчення центральної гастрономічної метафори стали кавові рецепти, які отримали учнів групи №21.

На уроці панувала доброзичлива й довірлива атмосфера. Здобувачі освіти пройнялися проблемами, піднятими автором у творі «Кава з кардамоном».