29 жовтня 2019 року в ДНЗ «Білопільське ВПУ» відбулося спільне засідання методичних комісій викладачів та майстрів виробничого навчання «Спадкоємність у навчанні учнів І курсу. Адаптація першокурсників: проблеми та знахідки». Засідання розпочала заступник директора з НР Глуходід О.М., наголосивши, що адаптацію першокурсників розглядають як сукупність трьох аспектів, що відображають основні напрямки діяльності учнів:

- адаптація до групи;

- адаптація до умов навчальної діяльності;

- адаптація до майбутньої професії.

Заступник директора з НВР Сіренко О.С. зазначила, що весь педагогічний колектив зацікавлений, в тому щоб процес адаптації минув успішно і завершився якомога швидше, бо це впливає на успішність і працездатність учнів. Тому, протягом вересня - жовтня проводилася робота, щодо спостереження за учнями І курсу, залучення їх до гурткової роботи, спортивних змагань, загальноучилищних заходів. Тому для того, щоб процес адаптації в учнів минув якомога безболісніше, кожен член педагогічного колективу повинен налагоджувати контакт з учнями, дати зрозуміти кожному учню, що у нашому училищі він у безпеці, тут можна знайти підтримку як і в інших учнів, так і в педагогічного колективу.

Практичний психолог Логвин О.М. повідомила, що   згідно  з річним планом роботи практичного психолога та з метою виявлення певних проблем, які виникають в процесі пристосування учнів І курсу до умов навчання, у закладі у жовтні 2019 р. вивчався рівень адаптації учнів. Було проведено ряд методик, спрямованих на вивчення рівня адаптації, а саме методика вивчення загальної самооцінки та методика за Дж. Морено «Соціометрія», яка наочно представляє наявність угруповань в групі та взаємовідносини між ними та окремими учнями. Викладачам було надано рекомендації, щодо роботи з учнями, в яких виявлено рівень тривожності, завищену самооцінку.

Кожен майстер виробничого навчання та класний керівник ознайомив педагогічний колектив з навчальними досягненнями учнів за курс базової загальної середньої освіти.

Завідуюча здоровпунктом Кутова О.А. детально зупинилася на  аналізі медичних довідок учнів та стані їх  здоров'я.

Закінчила засідання заступник директора з НР Глуходід О.М., зазначивши: «Яким буде цей учень? Чи зможе він увійти до великого колективу учнів училища? Чи спроможний він буде оволодіти тією професією, яку обрав? Це залежить від педагогічного колективу нашого училища».