20 лютого – пам’ятний день для багатьох українців. Саме ці дні 2014 року були вирішальними і найбільш трагічними для українського народу, який відстоював права і свободи людини та європейське майбутнє для нашої держави. Велика людська, громадянська і національна відвага та самовідданість, сила духу та стійкість громадян змінили хід історії нашої держави.

З  нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в глядацької залі  Білопільського центру культури і дозвілля «Україна»  зібралися представники районної та міської влади, воїни  АТО,  учні ДНЗ «Білопільське ВПУ», шкіл та  мешканці міста. Учні училища з трепетом в душі  тримали розгорнуте державне знамено. Зібралися, щоб доторкнутися до подій Майдану, згадати героїв, які змінили країну, які віддали за неї життя. Виразно, піднесено, розриваючи душу і серце, звучали патріотичні твори Оксани Максимишин-Корабель про Героїв майдану «Розмова з Шевченко». Емоційною кульмінацією заходу стала мить запалення свічок Пам’яті під сумну мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача». Учні училища мали нагоду доторкнутися серцем до цього священного вогню – частинки вічного. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять про загиблих героїв, «Мирних солдатів Майдану», наших «Ангелів сьогодення», що навіки зайняли свої пости на захисті українського народу.

Із захопленням учні переглянули   відеоматеріали «Як все починалось», «Майдан – 20.02.2014», під час яких згадали події, що відбувались на Майдані, та   мали змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції Гідності та її героїв,  про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.

 

Організатори акції, керівництво району та міста, зокрема голова Білопільської районної державної адміністрації Володимир Верещагін, Білопільський міський голова Юрій Зарко та керуючий справами апарату Білопільської районної ради Олег Усенко звернулися до молодого покоління з надією, що в їх серцях і душах завжди буде пам’ять про Героїв Небесної Сотні.

 

На прикінці заходу всі присутні виконали  Гімн України. Далі відбулась патріотична хода до Меморіалу «Алея Слави героїв АТО» за участю керівництва району, молоді міста. Учасники ходи поклали квіти до  Меморіалу «Алея Слави героїв АТО» та пам’ятних плит 14 загиблих героїв – білопільців.

 

Небесна Сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами. Вони в наших серцях.