П’ятий рік поспіль педагоги Державного навчального закладу «Білопільське вище професійне училище» є дипломантами ІІІ (заключного) етапу обласного конкурсу «Педагог-новатор».

У 2014-2015н.р. лауреатами обласного конкурсу «Педагог-новатор-2015» стали Щербаченко Анастасія Геннадіївна у номінації «Викладач інформатики» та Шевченко Світлана Володимирівна «Голова методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю».

Сказати, що ці педагоги люблять свою справу – значить не сказати нічого. Так, Щербаченко Анастасія Геннадіївна закохана в предмети, які викладає, вона живе ними. Цю любов вона прищеплює своїм учням. Так, у 2013 році її методична розробка позаурочного заходу, присвячена Дню професії, посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі, який проводив журнал «Профтехосвіта». Анастасія Геннадіївна багато працює над удосконаленням своєї педагогічної майстерності. Це творчий, ініціативний учитель, педагогічним кредо якого є слова М.Сингаївського «Учитись важко, а учить ще важче. Але не мусиш зупинятись. Як дітям віддаси усе найкраще, то й сам сягнеш нової висоти».

Загальновідомо, що практичні роботи – невід’ємна частина навчального процесу з інформатики, а тому з метою забезпечення пошуково-дослідницького характеру, спрямування лабораторно-практичної роботи на розвиток здібностей учнів, викладачем Щербаченко А.Г. було розроблено зошит для практичних робіт з інформатики, який вона успішно презентувала у творчій роботі, яка була представлена на ІІ етапі обласного конкурсу «Педагог-новатор».

Уроки Анастасії Геннадіївни – це не монолог вчителя, а жива бесіда з учнями, де панує творча, наполеглива праця. Вчитель намагається сформувати в учнів вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки, домагається впливу на кожного учня з урахуванням його інтересів, мотивів, системи цінностей, стимулює розвиток здібностей кожного учня.

Одним із основних напрямів роботи методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю, яку очолює викладач предметів професійно-теоретичної підготовки будівельного профілю Шевченко Світлана Володимирівна, - залучення педагогів до пошукової діяльності, розвиток творчої ініціативи, впровадження інноваційної системи методичної роботи. Світлані Володимирівні притаманне вміння об’єднувати педагогів спільною ідеєю, вести їх за собою з метою створення команди однодумців. В своїй роботі вона керується висловом І.Емерсона «Спільна праця запалює в людях таку жагу звершень, якої вони рідко можуть досягти поодинці».

Про якість роботи методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю, про рівень професіоналізму педагогів свідчать перемоги її членів у міжнародних, всеукраїнських, обласних виставках і конкурсах: дві золоті медалі за участь у Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» (представлені викладачі Колесник С.М. та Шевченко С.В.), ІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання з професії «Лицювальник-плиточник» (майстер виробничого навчання Добровольська Л.В.), ІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Маляр» (учень групи №32 Федорченко А.).

А це доводить, що діяльність методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання будівельного профілю дійсно спрямована на формування нового професійного мислення педагогів, інноваційної культури через активне їх залучення до пошукової діяльності та розвитку творчої ініціативи.