Цьогорічний Всеукраїнський тиждень права ювілейний. Ось уже десятиліття поспіль, починаючи з 2008 року, в Україні в ці дні активізується правопросвітницька діяльність органів юстиції, громадських активістів, правозахисників.

Нинішній Всеукраїнський тиждень права особливий ще й тим, що  світова спільнота відзначає 70-річчя Загальної декларації прав людини – першого і  основного документа в історії людства, в якому чітко сформульовані положення про права людини.

30 статей, які викристалізувалися в результаті роботи над кожним реченням кращих правників, політиків різних країн та національностей після Другої світової війни, стали основою для багатьох міжнародних документів, національних конституцій, інших законів, що гарантують права людини. Вона стала тим першоджерелом, з якого народжуються сучасні  документи, що гарантують права людей.

Книга рекордів Гіннеса описує Декларацію як «найбільше перекладений документ» у світі. І це не випадково. Декларація послужила основою для двох обов'язкових пактів ООН про права людини: Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та Міжнародного Пакту про економічні, соціальні та культурні права. Принципи декларації викладені в міжнародних договорах, таких, як  Міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, міжнародна Конвенція про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенція Організації Об'єднаних Націй про права дитини, Конвенція Організації Об'єднаних Націй проти катувань, і багато інших.

Інтерес до Декларації прав людини не зменшується, він – зростає, адже немає більшої цінності, ніж права людини.

Права людини, їх захист, підвищення правової освіти громадян – ось три основоположні завдання, які покладаються на органи юстиції за важливим напрямом – правопросвітництво. Ми прагнемо максимально надавати громадянам інформацію про їхні права, навчити захищати свої права. Варто відзначити, що потужна хвиля інформаційної роботи, здійсненої під час реалізації загальнонаціонального проекту «Я МАЮ ПРАВО!» не була марною. Кожен напрям цієї роботи мав конкретне наповнення, за кожним сказаним словом – велика практична робота.

Без сумніву, це важливо для сьогоднішнього етапу розвитку України, це посіяні зерна довіри до права  для молодого покоління, які зарясніють врожаями вже в недалекому майбутньому.

12 грудня 2018 року Державний навчальний заклад «Білопільське вище професійне училище» гостинно відчинив свої двері для абітурієнтів та всіх зацікавлених в отриманні гідної освіти.

До училища завітали учні Білопільського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад №3, Білопільського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад №4, Білопільського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 імені А. С. Макаренка.

Знайомство з навчальним закладом розпочалось з перегляду відеофільму, який ознайомив присутніх з історією, сьогоденням і пріоритетними напрямками розвитку училища.

З вітальним словом до гостей звернулась заступник директора з навчально-виховної роботи Сіренко Олена Станіславівна, яка розповіла про переваги навчання в закладі.

Присутні познайомились з особливостями професій у сфері народного господарства. Державний навчальний заклад «Білопільське вище професійне училище» здійснює підготовку з 18 професій, які представлені такими галузями виробництва як залізничний транспорт, сільське господарство, будівництво, торгівельно-комерційна галузь, загальна для всіх галузей виробництва, загальна для професій електротехнічного виробництва.

    

Протягом заходу всі гості мали нагоду на власні очі побачити справжнє учнівське життя та відчути себе частиною великої училищної родини.До Дня відкритих дверей викладачі та майстри виробничого навчання підготували для гостей насичену програму: майстер-класи, презентації, виставки на будь-який смак, де учасники мали нагоду послухати, подивитися і самі спробувати себе в різних іпостасях – від кухаря й продавця до фахівця будівельного профілю, помічника машиніста тепловоза, електровоза  чи обліковця з реєстрації бухгалтерських даних, провідника пасажирського вагона чи водія-тракториста.  А наостанок – родзинка від наших учнів – частування смачними десертами, приготованими власноруч, й, звичайно ж, можливість неформального спілкування, під час якого можна було отримати відверті й вичерпні відповіді на всі питання стосовно вступу, навчання, дозвілля. 

Наступний День відкритих дверей відбудеться в квітні 2019 року. Запрошуємо всіх бажаючих!

Початок грудня в ДНЗ «Білопільське вище професійне училище» розпочався проведенням  тижня з предмету «Захист Вітчизни». Тиждень розпочався урочистою лінійкою лінійкою,  під час якої учні закладу мали змогу ознайомитися з програмою тижня.

4 грудня 2018 року учні групи №22 та № 32 взяли участь у вікторині «Збройні сили України на захисті Вітчизни.

В переддень свята Дня Збройних сил України до училища завітали офіцери Білопільського районного віськового комісаріату  Гаманенко Ю.В. та Лебедєв В.В., які розповіли  юнакам 2-го та 3-го курсів про престижність професії військового та контрактної служби, а також продемонстрували  учням  розбирання та складання автомата та розповіли про правила поводження зі стрілецькою зброєю.

       

В день свята, 6 грудня, відбулася спортивно – розважальна прграма «Майбутні захисники України», у якій представники команд груп №21 та №31 мали змогу показати свою спритність, витривалість, дотепність та артистизм.

   

Завершився тиждень конкурсом стіннівок,  нагородженням переможців та врученням солодких призів.

   Богатиренко Л.М., викладач захисту Вітчизни.

«Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить» – саме таку назву мав виховний захід, який був проведений у ДНЗ «Білопільське ВПУ» з нагоди Дня української писемності та мови.

Українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава, саме це намагалися довести учасники заходу своїм одноліткам.

Виховний захід сприяв вихованню у підлітків почуття поваги до всього  українського, бажанню розмовляти рідною мовою, пробудженню  почуття національної гідності.

Вже стало доброю традицією,  9 листопада в День української писемності та мови брати участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. Учні Державного навчального закладу «Білопільське вище професійне училище» також долучилися до Всеукраїнської спільноти у написанні радіодиктанту, метою якого є не перевірка грамотності, а єднання українців та вшанування свята, яке несе в собі розумінню того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

 

Дочірні категорії