Спекотні літні дні червня  не стали на заваді  класним керівникам ДНЗ «Білопільське ВПУ» у проведенні засідання методичної комісії класних керівників на тему «Здоров’язберігаючі технології в освітньому процесі». Засідання пройшло на свіжому повітрі, серед мальовничого парку на території навчального закладу. Класні керівники  ознайомилися з класифікацією  здоров’язберігаючих  технологій  навчання та їх  важливістю в освітньому  процесі, виявили причини погіршення здоров’я в освітньому закладі та запропонувати шляхи їх усунення. Бо здоров’я дітей, учнівської молоді у будь-яких соціально-економічних і політичних ситуаціях є найактуальнішою проблемою і предметом першочергової важливості. Проведені різноманітні інтерактивні та фізичні вправи сприяли покращенню настрою та збагатили позитивною енергією, яка так важлива в умовах карантину.

 

21.05.2020 року з учнями ДНЗ «Білопільське вище професійне училище» відбулася  онлай-зустріч . Заступник директора з навчальної роботи  Глуходід О.М. надала випускникам училища інформацію стосовно підготовки, реєстрації та проведення  зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Заступник директора з навчально-виховної роботи Сіренко О.С. нагадала учням про  проведення щорічної акції «Приведи друга» під гаслом «Ми з профтех! Будь одним із нас!» . Учні мали змогу поспілкуватися між собою, поділитися своїми враженнями від  навчання–онлайн  та побачити один-одного.

 

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане до сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Свято відзначається в третій четвер травня.

Де і коли з'явилася ідея відзначати день українського національного одягу - стильного і яскравого?

Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Багато людей люблять її  за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення.У  цей день більшість українців від малого до великого, вбираються у вишиванки.

Як з'явився День вишиванки ?

День вишиванки виник у Чернівцях в 2006 році. Його ініціатор - письменник, журналіст Леся Воронюк, яка будучи студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонувала ідею акції. Її підтримали інші студенти і викладачі й одяглися відповідно.

У перший рік учасників флешмобу було небагато, але з кожним роком День вишиванки набуває все більшої популярності, і в цей день надягають український традиційний одяг все більше людей не тільки в нашій країні, а й на  всій планеті.

Дочірні категорії