18 травня 2020 року в ДНЗ «Білопільське ВПУ» був проведений on-lineсемінар-практикум «Медіаграмотність як одна із ключових компетентностей сучасного педагога та учня».

Метою заходу стало надання учасникам семінару-практикуму базових знань у сфері медіа, ознайомлення педагогів із найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також надання базових інструментів перевірки інформації та критичного мислення.

Педагогічний колектив мав змогу  ознайомитися із методикою навчання критичного мислення, особливостями обґрунтування власної позиції, структурою побудови аргументів, механізмом впливу медіа, видами пропаганди, фейків та маніпуляції в медіа, а також із практичними маркерами та інструментами, які будуть допомагати аналізувати інформацію, що надходить з різних видів медіа.

Упродовж роботи учасники семінару-практикуму виконували завдання та вправи на on-line дошці, переглянули відео фрагменти, перевіряли власні навички побудови аргументів і переконань, вчилися дотримуватися логіки в мисленні та висловлюваннях, розглянули актуальні питання використання медіа освіти у підготовці здобувачів освіти до соціалізації особистості в інформаційному суспільстві.

Голова циклової комісії предметів,

що є загальними для всіх видів діяльності

Світлана Колесник

В умовах карантину популярність у світі стрімко набирають додатки та сервіси, про існування яких ще кілька місяців тому багато хто не здогадувався.

Один із них - GoogleClassroom, який наразі займає перші місця в категорії "Освіта" в онлайн-магазинах AppStore та GooglePlay, де кількість його завантажень вже перевищила 50 мільйонів.

Classroom - це безкоштовний сервіс для дистанційного навчання, але великою популярністю він тривалий час не користувався. Проте сьогодні, коли навчальні заклади закриті на карантин, його функціонал виявився досить актуальним.

Так, 8 травня 2020 року викладачами інформатики ДНЗ «Білопільське ВПУ» Щербаченко А.Г. та Шершинь О.В. було проведено online-заняття для педагогічних працівників училища на тему «Як працювати з  GoogleClassroom» в режимі ZOOM-конференції. В ході проведення заняття було опрацьовано алгоритм створення власного віртуального класу, створення завдання для учнів та виконання цих завдань зі сторони учня.

Наприкінці заняття педагоги отримали відповідне домашнє завдання із встановленим терміном виконання. Колеги швидко опанували нові технології дистанційного навчання та почали створювати свої власні віртуальні класи, якими ділилися в групі Viber.

Впевнено можна сказати, що можливостями Classroom задоволені всі педагогічні працівники.

Згідно з планом роботи Державного навчального закладу «Білопільське вище професійне училище» на 2019-2020 навчальний рік 06 травня 2020 року в режимі двостороннього спілкування ZOOM відбулося спільне засідання   методичних комісій викладачів та майстрів виробничого навчання залізничного, будівельного, торгівельно-кулінарного, сільськогосподарського  профілів та циклової комісії викладачів та майстрів виробничого навчання  професій, що є загальними для всіх видів діяльності.  Під час засідання члени методичної комісії розглянули питання здійснення  освітнього процесу в сучасних умовах.

Заступник директора з навчальної роботи Глуходід О.М проаналізувала роботу членів методичних комісій  щодо використання технологій дистанційного навчання в сучасних умовах та акцентувала увагу на підготовці членів методичних комісій щодо   участі в обласному конкурсі методичних напрацювань. Також було обговорено питання щодо використання інформаційно – комунікативних компетентностей на уроках теоретичного та виробничого навчання в умовах використання технологій дистанційного навчання.           

Учасники засідання проаналізували роботу щодо комплексно-методичного забезпечення професій «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Продавець продовольчих товарів. Продавець непродовольчих товарів»,  «Кухар», «Штукатур», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських  машин та устаткування. Тракторист. Водій автотранспортних засобів категорії «С»  та предметів   «Основи галузевої економіки і підприємництва», «Основи опадаткування», «Основи статистики», «Економіка підприємства» «Фінанси», «Основи інноваційного підприємництва», «Бухгалтерський облік», «Охорони праці». Детально обговорили  створення електронного навчального комплексу з професії з професії «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних» та  електронного навчального посібника з предмету «Будова рухомого складу» з професії  «Помічник машиніста тепловоза» з кваліфікації «Слюсар з ремонту рухомого складу 1-2 розряду».

Майстри виробничого навчання залізничного профілю Каркачов В.Т. та Шокола А.М. поділилися досвідом роботи з обдарованими учнями.

З інформацією щодо формування позитивної мотивації та інтересу до професій будівельного профілю через впровадження новітніх технологій та про сучасний урок у контексті компетентнісного підходу виступили молоді спеціалісти майстер виробничого навчання Моісеєнко В.С. та майстер иробничого навчання Пархоменко Г.О.

 Значну увагу приділили і підготовці учнів випускних груп  до державної кваліфікаційної атестації в умовах карантину. Майстри виробничого навчання  детально доповіли по кожній групі стосовно захисту письмових  екзаменаційних  та творчих робіт. 

Головою методичної комісії залізничного профілю Чаус Є.В. було проведено педагогічний онлайн-тренінг «Вплив успіху педагога на розвиток професійних компетентностей учнів», метою якого було активізувати  творчий потенціал педагогічних працівників, стимулювати бажання педагогів підвищувати свій фаховий рівень.

Як і завжди, спільне засідання методичних комісій пройшло цікаво, змістовно і корисно. 

 

Методист Ірина МАЛИК 

 

 

Згідно з планом роботи Державного навчального закладу «Білопільське вище професійне училище» на 2019-2020 навчальний рік 05  травня 2020 року в режимі двостороннього спілкування ZOOM було проведено засідання методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки. Заступник директора з навчальної роботи Глуходід О.М., методисти Малик І.О. та Брюховецька В.П.,  голови методичних комісії Кукса Т.О., Кравченко Т.В. та члени методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки розглянули питання, які на сьогоднішній день є актуальними.

Заступник директора з навчальної роботи Глуходід О.М проаналізувала роботу викладачів загальноосвітньої підготовки щодо використання технологій дистанційного навчання в сучасних умовах та акцентувала увагу  щодо участі в обласному конкурсі методичних напрацювань. Також було обговорено питання щодо використання інформаційно – комунікативних компетентностей на уроках в умовах використання технологій дистанційного навчання.   В своєму виступі Ольга Миколаївна зазначила, що сьогодні використання сучасних освітніх технологій у практичній роботі викладача – одна з умов успішного вивчення навчальних предметів. Тому сучасний викладач повинен, окрім ґрунтовної фахової підготовки, володіти сучасною комунікативною методикою, використовувати сучасні освітні технології на усіх етапах навчання – це вимога часу.

Голови методичних комісій Кукса Т.О. (м. Білопілля) та Кравченко Т.В. (с.Іскрисківщина) презентували блоги голів методичних комісії загальноосвітньої підготовки та  наголосили на необхідності створення блогів всіх членів методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки.

Методист Малик І.О. ознайомила членів методичної комісії загальноосвітньої підготовки з нормативно – правовим забезпеченням організації освітнього процесу в період карантину та звернула особливу увагу на особливості підготовки учнів до державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання та ознайомила з можливими термінами проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання та основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Рекомендувала стежити за новинами щодо процедури та термінів проведення ЗНО-2020 на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України http://mon-covid19.info/zno-2020 Українського центру оцінювання якості освіти https://testportal.gov.ua

Завершилася засідання методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки обговоренням продемонстрованих матеріалів і плануванням роботи з удосконалення навчального процесу в умовах карантину.

 

Методист Ірина МАЛИК 

 

 

Науку цю нам треба добре знати, 

Щоб професію обрати.

Яку б  не мали мову й вік,-

 До знань прагне чоловік…

З 17 лютого по 25 лютого 2020 року в навчальному закладі було проведено тиждень  фізики і астрономії.

Протягом зазначеного тижня  учні невтомно поринали у цікавий і загадковий світ фізики: подорожували  країнами «Електронія» та «Фізикус», визначали кращих знавців цієї науки в конкурсі «Фізика навколо нас», руйнували стереотип про гендерну перевагу хлопців серед носіїв фізичних знань у грі «Фізика в  моїй професії», подорожували в глибину рідини під час відкритого уроку з теми: «Поверхневий натяг рідини. Змочування.  Капілярні явища», дізналися про внесок українців у розвиток космонавтики. Удаючись до фізичних експериментів і дослідів, учні із задоволенням розкривали таємниці улюбленої науки, а також шукали її місце у своїх омріяних майбутніх професіях. А ще наші юні знавці виявляли свої інтелектуальні і творчі здібності під час роботи над оформленням газет «Фізикав моїй професії».

Тетяна Кравченко, викладач фізики і астрономії