Робота  методичної комісії передбачає примноження теоретичних знань та практичних умінь педагогічних працівників, їх фахового зростання, розвиток потенціалу кожного викладача та майстра виробничого навчання, досягнення позитивних результатів освітнього процесу. 31 серпняня 2021 року відбулось засідання членів методичної  комісії викладачів і майстрів виробничого навчання залізничного  та електротехнічного профілю, на якому  основну увагу  було приділено  розгляду  комплектів навчально-плануючої документації,поурочно-тематичних  планів і програм, планів роботи навчальних кабінетів,майстерень та лабораторій, а також було розглянуто    стан працевлаштування випускників за  2020-2021 н. р.  та окреслено план і основні напрямки роботи методичної комісії на навчальний рік.

 

Голова методичної комісії викладачів і майстрів виробничого навчання залізничного та електротехнічного профілю Чаус Є.В.

Методична комісія викладачів загальноосвітньої підготовки зібралася на перше в цьому навчальному році засідання. Проаналізували роботу комісії за 2020/2021 н.р., схвалили план роботи на новий, обговорили методичні рекомендації щодо вивчення загальноосвітніх дисциплін, схвалили навчально-плануючу документацію.

Голова методичної комісії Тетяна Кукса окрему увагу звернула на індивідуальний розвиток педагога, адже успіх у його діяльності визначається не тільки рівнем професійної компетентності, академічними знаннями, загальними інтелектуальними здібностями, творчим або продуктивним мисленням, а передусім бажанням та можливостями систематично поглиблювати теоретичні знання, відшліфовувати практичні вміння, тобто постійно підвищувати професійну майстерність, формувати креативну педагогічну позицію.

Педагоги ДНЗ «Білопільське ВПУ» змістовно й натхненно розпочали освітній процес у контексті НУШ.

 

Підготовка учнів до ЗНО має проводитись систематично й не залежати від формату навчання. Але як забезпечити якісний результат у невизначених умовах? Про це педагоги ДНЗ «Білопільське вище професійне училище» говорили під час онлайн-семінару «Нові підходи у підготовці до ЗНО», який підготувала голова методичної комісії викладачів загальноосвітньої підготовки Кукса Т.О.

Учасники заходу опрацювали Закон України №5014, який Верховна рада ухвалила 13 квітня 2021 року. Згідно з ним учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ. Познайомилися з сучасним методом конспектування під назвою скетчноутинг, який зводиться до графічного оформлення почутого. Психолог училища Кукса Олена М. поінформувала про типи сприйняття інформації (візували, аудіали, кінестети, дискрети). На основі її міні лекції викладачі створювали інфографіку.

Виконували інтерактивні вправи «Основна сесія ЗНО – 2021» та «Впізнай сайт». Детальніше зупинилися на Google і його додатках.

На завершення семінару переглянули веселе відео про дистанційну, засноване на реальних подіях.

Навчання на відстані не заважає готуватися до ЗНО!

 

16 квітня 2021 року було проведено онлайн - семінар з теми «Сучасний урок: чинники ефективності» головою методичної комісії викладачів та майстрів виробничого начання будівельного профілю Шевченко С.В., метою якого було  дослідження чинників, які впливають на результативність уроку теоретичного та виробничого навчання, удосконалення вмінь педагогів щодо моделювання освітнього процесу під час використання технологій дистанційного навчання.
Педагоги закладу презентували електронне комплексне методичне забезпечення предметів та професій та довели що його наявність сприяє реалізації не тільки змістовного, але й діяльнісного компоненту кожного уроку.
Так, Шевченко С.В. продемонструвала  електронний супровід до уроків з предмета «Технологія лицювальних та плиткових робіт» з професії «Лицювальник – плиточник» з кваліфікації «Лицювальник – плиточник 2 розряду», який був створений  за допомогою програмного забезпечення SMARTNotebook - 10.
Викладач Колесник С.М – електронне комплексне методичне забезпечення з предмета «Охорона праці» з професії  «Обліковець з реєстрації  бухгалтерських даних».
Також поділилася своїми здобутками викладач математики Щербаченко А.Г., переможець обласного конкурсу на краще комплексне методичне забезпечення з математикисеред закладів професійної (професійно – технічної ) освіти.
Пройшов в доброзичливій  та творчій атмосфері.

Методист ДНЗ «Білопільське ВПУ»
Малик І.О.

8 квітня 2021 року в державному навчальному закладі «Білопільське вище професійне училище» практичним психологом проведено вебінар для педагогів «Педагог в умовах нової української школи».

Умовно захід можно розподілити на теоретичний та практичний блоки. У ході вебінару психологиня нагадала учасникам основні засади нової української школи. За допомогою вправи «Знайди співвідношення» учасники заходу розглянули формулу НУШ через призму ідей В.О.Сухомлинського, ознайомилися з основними ролями педагога нової української школи, виконуючи інтерактивну вправу у програмі Kahoot.

Викладач предметів професійн-теоретичної підготовки Теницький Юрій Володимирович в рамках реалізації компетентісного підходу та організації освітнього процесу на основі концептуальних засад НУШ презентував свій досвід роботи щодо створення комплексного методичного забезпечення з предмету «Трактори».

В кінці вебінару кожен учасник мав можливість відрефлексувати та проаналізувати свої якості, якими володіє та які допомагають йому у професійній діяльності. Таким чином, результатом проведеного заходу стало створення педагогами загального портрету сучасного педагога нової української школи – агента змін.