Ще у 1946 році канадський фізіолог Ганс Сельє описав стрес як явище та виділив три стадії його розвитку.

На первинному етапі, що має назву "реакція тривоги", відбувається мобілізація адаптаційних можливостей.

Другий етап – опір та протидія стресу.

Третій –емоційне виснаження.

Як зменшити вплив стресу на організм на всіх трьох етапах? Нижче пропоную добірку кроків, складених на основі сучасних медичних розробок.

Крок №1.

Намагайтеся спати не менше 8 годин у добре провітрюваному приміщенні.

Дуже часто стрес пов'язаний з недосипанням. Коли людина спить менше 6 годин, вона вже має проблеми з хронічним стресом. Постійний недосип – прямий шлях до емоційних перевантажень, тож якнайшвидше нормалізуйте свій сон та його тривалість. Важливо спати у добре провітрюваному приміщенні з мінімальною кількістю світлових та звукових подразників. Міцний та достатній за часом сон – прекрасна передумова для лікування та профілактики стресу.

Крок №2.

Забезпечте своєму організму помірні фізичні навантаження.

Коли впродовж доби ми даємо достатнє навантаження своїм м'язам – особливо коли це аеробні вправи на свіжому повітрі, – ми запускаємо у нашому організмі цілу біохімічну кухню. Помірне фізичне навантаження усуває симптоми затяжного стресу на 40%. Спортивні вправи дозволяють організму виробляти достатню кількість гормонів, які впливають на настрій та дозволяють знівелювати наслідки стресу. Іншими словами – біг, піші прогулянки, заняття в тренажерному залі, танці та інші навантаження знімають тривогу і хвилювання.

Крок №3.

Аутогенне тренування.

Аутогенне тренування – це розумовий процес, який дозволяє за допомогою позитивних думок та візуалізацій налаштувати себе на добрий лад, щоб прожити майбутній день у сприятливому настрої та мінімізувати негативний вплив можливого стресу. Аутогенне тренування зменшує ступінь емоційних реакцій на стрес, допомагає досягти заспокоєння, розслаблення, відігнати тривожні думки. Не дозволяйте стороннім людям створювати для вас стресову ситуацію – завжди намагайтеся бути спокійними та врівноваженими. Визначте для себе ваш особистий темп роботи, працюйте в найбільш комфортному для вас ритмі і не поспішайте – поспіх також приводить до стресу.

Крок №4.

Практикуйте дихальну гімнастику.

Правильне дихання, якісне надходження кисню в організм і засвоєння його тканинами  позитивно впливає на обмін речовин, який часто страждає під час стресу. Освоєння технік дихальної гімнастики - це ще й ефективний спосіб упоратися з тривожними емоціями. Основні види такої гімнастики: дихальна гімнастика Бутейко, дихальна гімнастика Мюллера та дихальна гімнастика Стрельнікової. Якщо робити вправи регулярно, ви позбавитеся тривоги і у вас з'явиться імунітет до стресових ситуацій.

Крок №5.

Харчуйтеся повноцінно та якісно.

Слідкуйте за харчуванням та забезпечте свій організм необхідними макро- та мікроелементами, жирами, білками та вуглеводами. Збалансоване та якісне харчування – безперечний аргумент проти стресу.

Крок №6.

Шукайте підтримки у друзів та рідних.

Соціальні зв'язки, підтримка друзів і членів сім'ї є сильною і безапеляційною протидією стресу. Чим самотніша та  ізольованіша людина, тим більше вона схильна до стресу. Близькі друзі та родичі завжди готові віддати вам свою турботу та підтримку, що в свою чергу допомагає пережити сильні потрясіння. Тому близькі дружні стосунки – гарний фактор у профілактиці та лікуванні стресу. Важливо, щоб ви самі та ваші друзі були оптимістами, оскільки оптимісти, маючи сильне почуття гумору, легше долають труднощі, визнають, що зміна є частиною життя, і вірять у вищі сили або цілі. Водночас дозволяйте собі відпочинок від оточуючих і не будьте легкодоступними завжди і всюди.

Бажаю вам міцного здоров'я та ефективної боротьби зі стресом та його наслідками!

 

 

 

25 листопада 2018 року в ДНЗ «Білопільське вище професійне училище» стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім ї  та формування нетерпимого ставлення до будь – якої форми насилля. Педагогічним колективом і соціальним педагогом закладу  вся робота була направлена на збільшення  знань  про всі форми насилля.  Міжнародна акція розпочалася з  розповсюдження буклетів «Сімя без насильства», «проти СНІД». Проведено анкетування учнів «Анкета виявлення жорстокого поводження з дітьми ». Було проведено низку тематичних виховних годин, конкурсів малюнків, тренінгів.