Нещодавно учні   училища були на екскурсії  в місті Путивлі. Вони відвідали комплекс партизанської слави

Спадщанський ліс, де познайомились з експонатами музеїв партизанського руху та військової техніки, побували в землянках воєнної пори. Після цього продовжили огляд історичних та культурних памяток Путивля. Це – Молчанский монастир, монумент Ярославні та С.А.Ковпаку.  

Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі створений у 1987 році. До складу заповідника увійшли: краєзнавчий музей, музей партизанської слави і меморіальний комплекс у Спадщанському лісі, пам’ятний знак на честь загиблих від рук фашистських карателів мирних мешканців (с. Нова Слобода Путивльського району).У фондах заповідника знаходяться оригінальні експонати, а на його території розташовані об’єкти нерухомої культурної спадщини.

Краєзнавчий музей – місце, де зустрічаються сьогодення й минуле. Коли проходиш його залами, то почуваєш, як дух збіглих часів наповнює тебе. Тут можна робити замітки, годинами розглядати дивні експонати, а можна просто мріяти, уявляючи себе то скіфом, то солдатом Північної війни, то бійцем, що встановлює прапор над рейхстагом. Екскурсія у краєзнавчому музеї починається з доісторичних експонатів. Це знаряддя праці первісної людини, твори найдавнішого мистецтва, зброя й багато чого іншого. Проходячи залами музею, можна побачити, як удосконалювалася людина, стаючи більш вмілою, митецькою. Наші далекі предки були великими майстрами, могутніми воїнами, талановитими зодчими. Екскурсовод розповів нам багато цікавого. Ми бачили речі, якими користувалися давні слов’яни: монети, жіночі прикраси, засоби праці, посуд, зброю. Дуже цікаво було побачити народний одяг, чудові вишивані сорочки, рушники, яскраву українську кераміку, вироби з дерева, наприклад, меблі, або скриню з вирізаними орнаментами. Козацькі шаблі, люльки, пістолети – все це хотілося потримати у руках. У музеї багато документів, книг, які розповідають про історію України й історію нашого рідної Сумщини, навіть назви старих вулиць міста мають своє походження та історію.

Ми відвідали Мовчанський жіночий монастир у Путивлі, побудований у XYII-XIX століттях. На жаль, тільки побачили Софроніївський монастир – чоловічий монастир, розташований у селі Нова Слобода. Заснований на початку XYIIстоліття. Відвідали пам’ятник С.А. Ковпаку – двічі Герою Радянського Союзу. Найбільше сподобався музей зброї та військової техніки – музей, який знаходиться у Спадщанському лісі поряд з музеєм партизанської слави ,,Спадщанський ліс’’ та є його відділом.

Всі ми були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв’язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі і створювали її красу.