З метою формування  у  учнів правової культури, готовності жити в демократичній  правової державі, брати на себе соціальну та громадянську відповідальність  в училищі створена   та працює рада  самоврядування, яка охоплює всі  сфери  навчально-виховної діяльності.

В процесі  роботи учні  набувають досвіду  пізнання демократії, можуть  брати  участь  у  прийнятті адміністративних  рішень і представляти при  цьому інтереси  всього  учнівського  колективу.

Очолює  раду  голова - Петренко Єгор, учень ІІ курсу

Заступник голови – Бутова Тетяна, учениця І курсу.

 

Створено  центри:

 

1.Естетичного виховання та організації дозвілля.

2.Охорони здоров’я та соціального захисту.

3.Інформаційний .                                          

4. Навчальний .                                               

5.Спортивно-громадський.                           

6.Дисципліни та порядку

 

 

В   процесі    нашої    роботи   ми    виявили   три   етапи   розвитку  колективу.

І етап – початковий

На цьому  етапі педагогічним та учнівським колективом  були розв’язані  такі питання : 

-         розроблена оптимальна структура  учнівського самоврядування;

-         визначена  мета  та  завдання  учнівського  самоврядування,  виходячи з його структури;

-         розроблена документація (Положення про діяльність  центрів; проведено конкурс  на  кращу  емблему  Ради);

-         визначені  права  та  обов’язки  органів учнівського  самоврядування.

ІІ етап – полягає  в організації  безпосередньої роботи  учнівського  самоврядування

ІІІ етап – характеризується постійним удосконаленням організації учнівського  самоврядування.

         Протягом  2014-2015 навчального року робота учнівського  самоврядування набула розвитку, так в межах  училищного  самоуправління проводяться заходи, що сприяють, з одного боку, збагаченню інтелектуального та творчого потенціалу учнів, а  з  іншого - самореалізації  та  самовдосконаленню  членів центрів учнівської Ради,  які беруть  участь  у підготовці та проведенні  заходів. Стало  вже традицією проведення  в училищі таких заходів :

-         щотижневий  випуск  газети «Експрес»   та  листівок «За  здоровий  спосіб  життя» ;

-         акція «Наркоманії –НІ!», «Алкоголізм – саморуйнування!», «СНІД – рана людства»;

-         організація  чергування  учнів  по   училищу;

-         організація акції «Милосердя» у зв’язку із міжнародним Днем інваліда  та  вахти пам’яті до Дня  Перемоги;

-         підготовка  училища  до  зимового періоду;

-         робота волонтерської організації  «Надія».

Цікавими та змістовними були позакласні заходи, які проводились протягом навчального року:

-         виставка-конкурс дарів осені «Лише у нас на Україні»;

-         конкурсно-розважальне програма «Міс  Осінь - 2014»;

-         свято до Дня студента;

-         тематичний вечір, присвячений жертвам Голодомору 1932-1933рр. «Горіть свічки в людських долонях. Жовті й білі…»

-         Новорічний бал

-         свято-зустрічі з воїнами-афганцями «Ти вічний біль, Афганістан» 

-         огляд-конкурс художньої самодіяльності «Твої таланти, І курс»;

-         конкурс «Учень року»

 Особливо  активно  в цьому навчальному   році працювала волонтерська організація «Надія». Волонтерська  діяльність  в училищі провадиться за такими  напрямками :

-         надання соціальних послуг громадянам, які перебувають  у складних життєвих обставинах;

-         збереження і  відновлення екологічних умов довкілля ;

-         збереження  культурної  спадщини;

-         благодійні концерти .

Учні   допомагають ветеранам  та  пенсіонерам обробляти  присадибні  ділянки, збирати   урожай,  прибирати  подвір’я, рубати  дрова, робити ремонт приміщень.

             Поряд  з училищем знаходиться  пам’ятник Т.Г.Шевченку, а на території залізничної станції - пам’ятник видатному  педагогу А.С.Макаренку. Одне із завдань волонтерів – зберігати  ці  пам’ятки архітектури,  впорядкувати територію біля  них.

             Щороку   проводяться заходи   з охорони  природи:  тиждень  екологічних  знань,  біологічна  вікторина, конкурс рефератів, віршів  на екологічну  тематику. Волонтери охорони  природи  беруть участь  у проведенні природоохоронних акцій:

-          «Первоцвіт»;

-         «Чиста  Україна – Чиста Земля»;

-         «День довкілля»

-         Зелені паростки  майбутнього» ;

-         «День Землі».

У 2014 році навчальний заклад нагороджено грамотою голови Сумської обласної організації Українського товариства охорони природи за зайняте ІІ місце в обласному громадському русі за охорону природи України.

Учні училища проявили ініціативу щодо допомоги учасникам бойових дій в зоні АТО, зібрали кошти та придбали теплі носки, шампунь, мило, теплі речі, які передали бійцям.

Отже, підбиваючи підсумки  роботи  учнівського самоврядування  в нашому  училищі, можна зазначити, що для  кожного учня   є всі можливості для  самоактуалізації, виявлення та реалізації  особистих здібностей розвитку активної громадянської  позиції,  усвідомлення  себе як громадянина  правового громадського суспільства.

  

26.11.2014 року училище тішилося талантами першокурсників. Конкурс «Твої таланти, І курс!» проходив під тематичною назвою «З Україною в серці!». У заході взяло участь 20 учнів І курсу з п’яти груп, які підготували 6 пісень вокального жанру, 1 хореографічний виступ, 6 поетичних творів та 1 сценку гумористичного спрямування. Вечір талантів сприяв виявленню талановитих, обдарованих учнів, активізації ролі самодіяльного мистецтва.

У номінації «Кращий вокаліст» відзначено майстерне володіння навичками вокального мистецтва Ліхачової І. (група ТУ-3), Ляшко Ю. (група ТУ-2), Зубкової І. (група ТУ-1), Лисенко І. (група ТУ-2).

У номінації «Кращий декламатор» відзначено високий рівень володіння основами художнього читання учениці групи ТУ-2 Бутової Т., учениці групи №12 Моісеєнко В., учениці групи ТУ-1 Дудкіної Д.

У номінації «Хореографія» перемогу здобули учні групи №12 Троцько Г. та Александров В. за оригінальність та майстерність виконання вальсу.

24.09.2014р. було проведено виставку-конкурс квітів та дарів осені під гаслом «Лише у нас на Україні!». У конкурсі взяли участь унчі всіх груп училища. На виставку були представлені яскраві, змістовні, естетично оформлені композиції, виготовлені із квітів, овочів, фруктів, підручного матеріалу: «Осінній сад», «З лану до столу», «Осіння подорож», «Осінь – пора казкова», «Лісова поляна».

Більшість композицій мали патріотичну спрямованість, що підтверджується присутність жовтого та синього кольору, військових, військової техніки, вироблених з підручного матеріалу, віршами про України.

І місце у виставці-конкурсі зайняли учні групи №32 за оригінальність, естетичність, патріотичну спрямованість композицій.

ІІ місце розділили групи №21 та №12, а також ІІІ місце за змістовність композицій зайняли учні груп №31 та ТУ-2.

19.11.2014р. відбувся огляд-конкурс серед учнівських груп на кращий куточок державної символіки. В огляді-конкурсі взяли участь 9 груп училища.

Глибоке змістовне наповнення куточка державної символіки члени журі відмітили у групі ТУ-2, а також із використанням ковки був представлений куточок групою №21, за що групи були нагороджені І місцем.

ІІ місце почесно зайняла група ТУ-3 за творчий підхід та організацію даного конкурсу.

Огляд-конкурс показав, що належний рівень естетичного оформлення мають куточки груп №31, №32, ТУ-1.

Саме таку назву мав семінар-тренінг, проведений в інтерактивній формі у навчальному закладі. Учасники  семінару - класні керівники, майстри виробничого навчання за допомогою інтерактивних вправ та мультимедійних презентацій ознайомилися із основними орієнтирами виховання, гуманістичною позицією педагога та моделлю виховної системи. теоретичний матеріал та практичні вправи стимулювали класних керівників до пошуку творчої особистості, обміну досвідом і набуттю нових педагогічних знахідок.

Учасники семінару-тренінгу за допомогою вітрильника створили "Виховну модель училища", а виконуючи вправу "Кодекс сучасного класного керівника", склали "Сім заповідей класного керівника Білопільського вищого професійного училища"

                                    

  

  

08 квітня 2014 року в ДНЗ «Білопільське ВПУ» було проведено відкритий виховний захід «Життя – це дар, зумій його прожити». Метою заходу було сформувати в учнів поняття усвідомленого розуміння сенсу «життя», його унікальності, цінності, значущості для людини, вміння визначати своє місце в ньому. Проведений захід сприяв вихованню людяності, гідності, відповідальності, любові до людей.

Виховна робота в ДНЗ

Дата публікації: 10.03.2010

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Білопільське вище професійно технічне училище» є професійно-технічним навчальним закладом другого атестаційного рівня, що забезпечує реалізацію прав громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти. Училище  здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації. Основним замовником кадрів є Південна та Південно-західна залізниця.